Reuters otworzy centrum danych w Gdańsku

Internet Securities
opublikowano: 23-06-2006, 10:59
Obserwuj w MójPB:

Agencja informacyjna Reuters planuje utworzyć w Gdańsku stałe centrum danych, podał Reuters w komunikacie w czwartek. Wartości inwestycji nie podano.

Agencja informacyjna Reuters planuje utworzyć w Gdańsku stałe centrum danych, podał Reuters w komunikacie w czwartek. Wartości inwestycji nie podano.

“Miasto w północnej Polsce zostało wybrane ze względu na szeroki zakres umiejętności językowych mieszkańców, dobrą infrastrukturę i [łatwy] dostęp” – podano w komunikacie.

Obecnie trwa już rekrutacja osób, które po przeszkoleniu będą gromadzić informacje na temat gospodarki i spółek, a następnie będą je analizować i dostarczać klientom agencji.

“Gdańskie centrum stanowi ważną inwestycję, mającą na celu zwiększenie działu gromadzenia danych Reutersa i poprawę planowania ciągłości biznesowej firmy” – głosi komunikat.

Nowe centrum, które ma zostać oddane do użytku „jak najszybciej”, będzie współpracowało ze swoim brytyjskim odpowiednikiem w Tiverton.

„Gazeta Wyborcza”, która nieoficjalnie informowała o planach Reutersa w kwietniu, podała, ze według jej informacji w pierwszej fazie rozwoju pracę w centrum może znaleźć ok. 100-150 osób. Następnie liczba pracowników może wzrosnąć nawet do 400.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane