Reuters: podpisanie umowy między USA i Chinami prawdopodobnie w grudniu w Londynie

opublikowano: 07-11-2019, 06:39

Podpisanie częściowej umowy handlowej przez USA i Chiny wciąż nie jest przesądzone, ale jest większe prawdopodobieństwo, że do niego dojdzie niż, że nie dojdzie, powiedział Reutersowi wysokiej rangi członek administracji Donalda Trumpa.

Informator agencji powiedział, że spotkanie prezydentów USA i Chin w celu podpisania tymczasowej umowy handlowej może zostać opóźnione do grudnia. Wśród miejsc, gdzie mogłoby do niego dojść, duże szanse ma Londyn, gdzie Donald Trump i Xi Jinping mogliby spotkać się po szczycie NATO zaplanowanym na 3-4 grudnia. Ta lokalizacja jest mocno rozważana, ale „decyzja jeszcze nie zapadła”, podkreśla informator Reutersa.

Prezydenci Donald Trump i Xi Jinping
Zobacz więcej

Prezydenci Donald Trump i Xi Jinping

Uwzględniane są inne miejsca, m.in. Szwecja i Szwajcaria. Sugerowany przez Trumpa amerykański stan Iowa raczej nie jest już rozważany, twierdzi źródło agencji.

Anonimowy informator Reutersa z władz Chin powiedział, że Pekin sygnalizował możliwość spotkania prezydentów w Grecji, gdzie Xi ma przybyć w najbliższą niedzielę. Potem prezydent Chin uda się do Brazylii, gdzie weźmie udział w zwołanym na 13 listopada szczycie największych gospodarek wschodzących.

Reuters pisze, że jego amerykańscy informatorzy z administracji widzą niewielkie szanse na spotkanie prezydentów USA i Chin w Grecji.

15 grudnia w USA mają wejść nowe cła na import z Chin wartości ok. 156 mld USD, m.in. telefony komórkowe, laptopy i zabawki.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy