Reuters: w najbliższych dniach decyzja o przejęciu Raiffeisen Polbanku przez BNP

opublikowano: 06-04-2018, 11:23
aktualizacja: 06-04-2018, 11:25

BNP Paribas dogadał się z Raiffeisen Bank International i może już w najbliższych dniach może przypieczętować umowę przejęcia Raiffeisen Polbanku, donosi Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Jeden z informatorów agencji powiedział, że jego zdaniem zawarcie umowy jest już przesądzone, bo „Raiffeisen nie ma innego wyjścia”.

- To Francuzi dyktują warunki i opóźnienie w rozmowach jest w pewnym stopniu efektem ustalania ostatecznej ceny – powiedział. 

Drugi informator Reutersa powiedział, że decyzja ma zostać ogłoszona w najbliższych dniach.

W połowie marca agencja informowała, że negocjacje między BNP Paribas a Raiffeisen Bank International w sprawie przejęcia Raiffeisen Polbanku weszły w końcowy etap. Wówczas jeden z anonimowych informatorów Reutersa twierdził, że decyzja zapadnie „najpóźniej na początku kwietnia”.

Wartość księgowa Raiffeisen Polbanku to 6,49 mld zł. Aktywa banku wynoszą 48,87 mld zł. Jego portfel kredytów frankowych to 9,7 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu