Revolutionary Ensamble

Robert Buczek
opublikowano: 24-06-2005, 00:00

Nadeszło lato, a z nim kolejna edycja Warsaw Summer Jazz Days. 14 koncertów w ciągu miesiąca, w tym kilka z udziałem gwiazd tego formatu co Cassandra Wilson, Steps Ahead, Bobby McFerrin czy Chick Corea. W dodatku aż dziesięć koncertów nie jest biletowanych, płacić będzie trzeba jedynie za wstępy na wieczory z udziałem najpopularniejszych artystów. Pierwszy z serii darmowych koncertów odbędzie się 25 czerwca o godz. 20.00 w Fabryce Trzciny, a zagra Revolutionary Ensamble. Zespół tworzą artyści może nie najpopularniejsi, ale prezentujący najwyższy poziom jazzowej inwencji. Wśród nich palma pierwszeństwa należy się skrzypkowi Leroyowi Jenkinsowi.

W przypadku Jenkinsa można mówić o wiolinistyce totalnej — artysta ignoruje wszelkie szkoły gry na tym instrumencie. Historia Revolutionary Ensamble, który usłyszymy w Warszawie, sięga aż 1971 r. Mimo to trio gra wciąż w tym samym składzie — Leroyowi Jenkinsowi towarzyszyć będą kontrabasista Siron i perkusista Jerome Cooper.

A inne atrakcje weekendu? 25 czerwca o godz. 17.30 na Kępie Potockiej wystąpią Marita Alban Juarez oraz Bill Dowey & Blues Devils, 26 czerwca na Kępie Potockiej o godz. 17.00 — Riverboat Ramblers oraz Bill Dowey & Blues Devils, 29 czerwca w Królikarni o godz. 19.00 — AZA wraz z legendą jazzowego saksofonu — Pharoahem Sandersem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Buczek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Revolutionary Ensamble