Rewelacyjny początek roku w wykonaniu Portfela PB

AS
opublikowano: 05-03-2010, 00:00

Jest się czym chwalić. Portfel "PB" urósł w tym roku o 7 proc. i ma wartość 10,7 tys. zł. Dla porównania indeks szerokiego rynku WIG (to nasz punkt odniesienia) wciąż jest na minusie.

W styczniu przewidywaliśmy na GPW większą korektę fali wzrostowej trwającej już ponad rok. Korekta przyszła (wywołały ja kłopoty finansowe Greków), ale jej skala nie była duża. Wobec tego doważamy portfel akcjami, bo mamy aż 3 tys. zł gotówki. Wybór nie jest prosty, bo na forum PB ciekawych propozycji nie brakuje. Tym razem stawiamy na... Zakłady Chemiczne Police. Dlaczego właśnie ta spółka? Przecież jeszcze niedawno jej losy wisiały niemal na włosku (Police miały kłopoty finansowe, wykazały potężne straty za 2009 rok). Wydaje nam się jednak, że emitent najgorsze ma już za sobą. I nie chodzi wcale o jego niski — historycznie rzecz biorąc — giełdowy kurs. Mamy nadzieję, że prezes państwowych Polic nie rzuca słów na wiatr i wyniki finansowe spółki rzeczywiście poprawią się. Ponadto możliwa jest prywatyzacja spółki. Ostatnio skarb państwa wybrał doradcę prywatyzacyjnego. A na osłodę w styczniu w akcjonariacie ujawniły się długoterminowe z natury fundusze inwestycyjne ING TFI. Zlecenie kupna wystawiamy na piątkową sesję z limitem odbiegającym o 3 proc. od czwartkowego zamknięcia.

Z pozostałych firm zastanawialiśmy się nad Arctic Paper (wystraszyła nas wysoka kapitalizacja sięgająca już prawie 1 mld zł) i.... Polrestem. Tak, wiemy — to nie miałoby raczej nic wspólnego z inwestycją, ale byłoby zwykłą, bardzo ryzykowną spekulacją. Ostatnio borykający się z kłopotami finansowymi Polrest zaprzestał bowiem sprzedaży usług gastronomicznych. Obecnie negocjuje z wierzycielami warunki spłaty zobowiązań. Po krótkim namyśle Komitet Inwestycyjny porzucił ten szalony pomysł.

Kusi nas rynek NewConnect. Chcemy i na tym rynku wyłowić perełkę. Potrzebujemy jednak Waszej pomocy. Czekamy więc na propozycje na forum "Portfela PB".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy