Rezerwy walutowe Chin nadal rosną

opublikowano: 07-12-2017, 10:04

W listopadzie 2017 r. rezerwy walutowe Chin odnotowały 10-ty z rzędu wzrost przy utrzymującej się stabilizacji juana, donosi Bloomberg.

Według danych Ludowego Banku Chin, na koniec minionego miesiąca wzrosły o 10,1 mld USD do 3,12 bln USD. Odczyt pokrył się z medianą prognoz analityków.

fot. Bloomberg

Poprawa nastrojów wobec waluty i zacieśnienie kontroli kapitałowej pozwoliło na odbudowanie stanu posiadanych rezerw, które w styczniu bieżącego roku spadły poniżej poziomu 3 bln USD, co było pierwsza taką sytuacją od 2011 r. 

Nadal jednak ujawnia się presja na odpływ kapitałów, przy normalizacji polityki pieniężnej w innych głównych gospodarkach nastawionych na zmniejszenie popytu na aktywa rynków wschodzących.

Wydaje się, że w ostatnich miesiącach bank centralny zmniejszył swoje interwencje na rynku walutowym – napisał w komentarzu Liu Liu, ekonomista China International Investment w Pekinie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane