Czytasz dzięki

Rezygnacja szefa rady nadzorczej Grupy Azoty

  • PAP
opublikowano: 26-02-2019, 11:34

Tomasz Karusewicz zrezygnował z funkcji przewodniczącego i członka rady nadzorczej Grupy Azoty, poinformowała we wtorek spółka. Jak dodano, Karusewicz nie podał przyczyn rezygnacji.

"Grupa Azoty S.A. (...) informuje o otrzymaniu w dniu 26 lutego 2019 roku rezygnacji pana Tomasza Karusewicza z pełnienia funkcji przewodniczącego i członka rady nadzorczej spółki. Pan Tomasz Karusewicz nie podał przyczyn rezygnacji" - napisano w komunikacie.

Jak czytamy na stronie internetowej spółki, Karusewicz jest ekonomistą, tytuł mgr ekonomii uzyskał na Uniwersytecie Szczecińskim. Ukończył kierunek Zarządzanie przedsiębiorstwem. W latach 2003 – 2005 pracował w Wydziale Kontroli Wewnętrznej Urzędu Miasta Szczecin oraz jako audytor wewnętrzny. Następnie jako ekspert w Nafcie Polskiej S.A. W latach 2006 – 2008 związany z Grupą Ciech S.A. Pełnił funkcję członka rady nadzorczej Ciech S.A., wcześniej był zastępcą dyrektora biura nadzoru właścicielskiego w Ciech S.A. oraz pełnił funkcje członka rady nadzorczej w spółkach Grupy Ciech, tj. Zakładów Chemicznych Alwernia S.A. oraz Ciech Polfa Sp. z o.o. W latach 2007 – 2009 pełnił funkcję zastępcy dyrektora biura rozwoju biznesu i biura inwestycji zagranicznych w PZU SA.

Następnie związany z Telewizją Polską S.A. W latach 2010 – 2012 pełnił funkcje dyrektora biura audytu i kontroli wewnętrznej. Pełnił także funkcję członka rady nadzorczej Enea S.A. z siedzibą w Poznaniu (2007 – 2008), IKS „Solino” S.A. z siedzibą w Inowrocławiu oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie (2015). W 2006 r. pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach S.A. Obecnie ponownie związany z Grupą PZU, pełni funkcje członka zarządu PZU Życie S.A.

W styczniu spółka informowała, że Skarb Państwa zażądał zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia Grupy Azoty i umieszczenia w porządku obrad punktu, dotyczącego zmian w składzie rady nadzorczej. Obrady walnego zgromadzenia rozpoczęły się 25 lutego, z zarządzoną przerwą do 26 lutego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane