Rieder: nie stawiajcie przeciwko rynkom akcji w USA

opublikowano: 08-09-2020, 12:35

Pomimo ostatniej przeceny na Wall Street, Rick Rieder, szef zespołu globalnej alokacji w BlackRock radzi, aby nie stawiać na dalsze spadki cen w USA, pisze Reuters.

- Myślę, że rynek będzie nadal rósł - powiedział Rieder w wywiadzie dla Reutersa.

Prowadzony przez niego Global Allocation Fund sprzedaje opcje kupna akcji na bazie posiadanych długich pozycji na technologicznych spółkach wysokiej kapitalizacji, aby skorzystać ze wzrostu ich kursu kiedy nastąpi odbicie notowań.

Rieder uważa, że obawy inwestorów dotyczące zbyt wysokich cen nie mają uzasadnienia. Przyznał, że dotyczy to może niektórych spółek, ale nie całego rynku. Jego zdaniem, najważniejsze obecnie dla rynku akcji nie są wartości wskaźników cena/zysk, ale sprowadzenie przez Fed stóp do zera i zapowiedź utrzymania ich tam przez długi czas.

Odnosząc się do przeceny akcji w USA pod koniec ubiegłego tygodnia, Rieder uważa iż powodem była niska płynność rynku i nadmierne zakupy opcji kupna w poprzedzających dniach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane