Rihanna wygrała sądową batalię

Rihanna, jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd obecnej sceny muzycznej wygrała proces sądowy przeciwko Arcadia Group Brands w sprawie nielegalnej sprzedaży koszulek z wizerunkiem piosenkarki, którym było zdjęcie wykonane w 2011 r., informuje Bloomberg.

 Trzyosobowy Sąd Apelacyjny w Londynie stwierdził, że sprzedawanie t-shirtów bez zgody artystki można porównać do handlu znakiem towarowym do którego nie ma się praw. Przychylił się tym samym do wyroku wydanego przez sąd pierwszej instancji, odrzucając odwołanie strony pozwanej.

Należąca do miliardera Philipa Greena Arcadia Group posiadała udzieloną przez fotografa licencję na wykorzystanie zdjęcia, jednak nie miała stosownej umowy z piosenkarką. Prawnicy Rihanny argumentowali, że nabywcy koszulek zostali oszukani, gdyż myśleli, że t-shirty były zatwierdzone przez celebrytkę.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Rihanna wygrała sądową batalię