Czytasz dzięki

Rishi Sunak obiecał 30 mld GBP na walkę ze skutkami koronawirusem

  • PAP
opublikowano: 11-03-2020, 14:20

Brytyjski minister finansów Rishi Sunak zapowiedział w środę pakiet stymulacyjny dla gospodarki o wartości 30 miliardów funtów, co ma złagodzić skutki epidemii koronawirusa.

Sunak zapowiedział trzy główne obszary pomocy. Po pierwsze, publiczna służba zdrowia ma dostać wszelkie niezbędne środki do walki z epidemią, czy to na zatrudnianie nowych pracowników, czy to na badania nad szczepionką.

Drugi punkt to pomoc dla pracowników, którzy będą uprawnieni do zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia choroby, przy czym obejmować to będzie także osoby poddające się izolacji, nawet jeśli nie wykazują objawów koronawirusa, a także będzie to dotyczyć osób niemających umowy o pracę, np. na samozatrudnieniu.

Trzeci obszar pomocy to pomoc dla biznesu, m.in. w przypadku firm zatrudniających do 250 pracowników pokrycie z budżetu tej części kosztów zasiłków chorobowych, które są ponoszone przez pracodawców, przez 14 pierwsze dni choroby.

Minister finansów przyznał, że gospodarcze skutki epidemii koronawirusa będą znaczące, bo z tego powodu na zwolnieniu chorobowym może być nawet jedna piąta zatrudnionych, ale zapewnił, że brytyjska gospodarka jest wystarczająco silna, by je przetrwać. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane