RM: inwestor może wejść do PKN Orlen

Paweł Janas
opublikowano: 12-07-2001, 00:00

RM: inwestor może wejść do PKN Orlen

Rząd wyraził wczoraj zgodę na rekomendowane przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zmiany w „Aktualizacji programu restrukturyzacji i prywatyzacji sektora naftowego”. Zmiana polega na wykreśleniu zapisu dotyczącego ograniczeń w zbywaniu akcji PKN inwestorowi strategicznemu.

Nie oznacza to jednak, że wykluczono wariant sprzedaży akcji koncernu w ofercie publicznej. Propozycja ostatecznej formy sprzedaży zostanie przygotowana przez doradcę — BNP Paribas.

MSP deklarowało, że chce sprzedać akcje PKN najpóźniej w październiku lub listopadzie. Zakupem maksymalnie 18 proc. akcji zainteresowane są: austriacki OMV oraz węgierski MOL. Większość analityków uważa, że PKN, MOL oraz OMV będą dążyły do konsolidacji. W jej efekcie powstałby największy w Europie Środkowej i Wschodniej koncern paliwowy

Rząd dopuścił też możliwość oferowania nowych emisji PKN Orlen na warunkach przewidzianych uchwałami WZA PKN Orlen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / RM: inwestor może wejść do PKN Orlen