RMF: akt oskarżenia wobec Janusza P., byłego szefa partii Twój Ruch

DI, www.rmf24.pl
opublikowano: 27-03-2019, 16:50

Prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia wobec Janusza P., byłego lidera partii Twój Ruch. Miał popełnić przestępstwo skarbowe na kwotę 1 mln zł, poinformowało RMF.

Śledztwo miało wykazać, że przestępstwo miało polegać na  uchyleniu się od zapłacenia podatku od zbycia akcji i udziałów w jednym z przedsiębiorstw Janusza P. oraz towarzystwie inwestycyjnym.

Janusz P.
Zobacz więcej

Janusz P. fot. Marek Wiśniewski

RMF informuje, że Janusz P. nie przyznał się do winy.

Pierwsze informacje o tym, że były lider Twojego Ruchu jest podejrzewany o niezapłacenie ponad 1 mln zł podatku dochodowego od sprzedaży akcji "Polmosu" pojawiły się w sierpniu ubiegłego roku.

- Chodzi o niezgłoszenie przedmiotu i podstawy opodatkowania w podatku dochodowym od osób fizycznych przez Janusza P. z tytułu odpłatnego zbycia udziałów Polmos Investment sp. z o.o., w wyniku czego narażono na uszczuplenie podatek w kwocie 1 056 361 złotych – donosił wówczas PAP powołując się na informacje przekazane przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

W 2001 roku spółka należąca do Janusza P. kupiła lubelski Polmos za 16 mln zł. W 2006 roku sprzedał ją na rzecz funduszy Oaktree Capital Management. Cena transakcji nie została ujawniona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, www.rmf24.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu