RMF FM: Klienci PKO BP bez pieniędzy, złodzieje wyczyścili konta

RFM FM
opublikowano: 12-01-2009, 15:53

Setki ludzi oczekują pomocy w banku PKO BP  w Aleksandrowie Kujawskim w Kujawsko-Pomorskiem po tym, jak zostali bez pieniędzy na kontach. Na jednym z dwóch bankomatów złodzieje zainstalowali czytniki, następnie w Bułgarii wyczyścili konta co do złotówki. 

Bomba wybuchła, kiedy okazało się, że część mieszkańców nie może dziś zapłacić rachunków, ponieważ ich konta są puste. Do banku zgłosiło się mnóstwo ludzi, którzy chcą sprawdzić, czy w ogóle mają jakiekolwiek środki na koncie. Reporterowi RMF FM Tomaszowi Fenske nie udało się niestety porozmawiać z dyrektorem banku. Natomiast pracownicy banku przekonują, że wszyscy klienci odzyskają swoje pieniądze. Na razie nie wiadomo jednak kiedy. Nikt też nie zna skali kradzieży. Na pewno chodzi o setki osób.

Policja i prokuratura zajmują się kradzieżą pieniędzy z kont klientów banku PKO BP. Ofiarą złodziei padło co najmniej kilkaset osób. Złodzieje zeskanowali dane w bankomacie w Polsce, konta wyczyścili z pieniędzy w Bułgarii, a potem - jak ustalił reporter RMF FM - mieli przelać złotówki na konta w Szwajcarii.
 
Wszyscy klienci odzyskają jednak pieniądze. Szanse na to są stuprocentowe - twierdzi rzeczniczka PKO BP w rozmowie z naszą reporterką Agnieszką Witkowicz. Jeśli ktoś zauważył, że z jego konta zniknęły pieniądze, powinien jak najszybciej zgłosić się do banku i złożyć reklamację. Będziemy się starać, żeby pieniądze jak najszybciej wróciły na konta klientów - zapewnia Izabela Świderek-Kowalczyk. Bank automatycznie zablokował karty wszystkich osób, które korzystały z feralnego bankomatu. Rozsyła nowe, które mają do klientów dotrzeć w ciągu dwóch tygodni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RFM FM

Polecane