RMF FM: Pożar ugaszony, strażak Pawlak wytłumaczył się premierowi

RMF FM
opublikowano: 12-03-2009, 13:05

Było spotkanie, nie ma problemu. Według nieoficjalnych informacji dziennikarza RMF FM Konrada Piaseckiego, rano doszło do rozmowy Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka. Wicepremier tłumaczył się premierowi z zarzutów o nepotyzm postawionych mu przez media i panowie rozstali się w porozumieniu.

Pawlak oświadczył Tuskowi, że w żadnym z przypadków, o którym pisano w „Dzienniku” nie złamał prawa, że może przedstawić na to pliki dokumentów i że wszystkie przetargi, w których brała udział jego konkubina wygrywała najlepsza oferta. Tak się składa że akurat jej.

Co do etycznych standardów takiego postępowania panowie – jak się zdaje - nie byli dokładnie tego samego zdania, ale z otoczenia premiera słychać, że afera rozchodzi się właśnie po kościach. Tym bardziej, że Pawlak wycofał się z zarzutów, które stawiał Grzegorzowi Schetynie.

Na swoim blogu Pawlak przekonywał wczoraj, że za atakami na niego stoi właśnie drugi z wicepremierów, co PiS natychmiast podchwycił, dowodząc że trwa walka obu panów o schedę po Donaldzie Tusku. Pawlak powiedział dziś premierowi, że poniosły go emocje, że wie, iż przesadził i że jest gotów publicznie to powiedzieć. Zrobi to zapewne na konferencji po południu. I to wsparte tłumaczeniem się z zarzutów - jak mają nadzieję obaj koalicjanci - zakończy sprawę pt. nepotyzm Pawlaka.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RMF FM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / RMF FM: Pożar ugaszony, strażak Pawlak wytłumaczył się premierowi