RMF FM: Resort obrony oszczędza na żołnierzach

RMF FM
30-04-2009, 12:16

Nowe kłopoty finansowe resortu obrony. Na  żołnierskie konta nie wpłynęły pieniądze z dodatków mundurowych – dowiedział się reporter RMF FM. Z informacji Mariusza Piekarskiego wynika, że przelewy zostały wstrzymane we wszystkich jednostkach w kraju.

Niestety, nie wiadomo, jak długo jeszcze żołnierze poczekają na pieniądze. Fundusze powinny być wypłacone do końca kwietnia, ale środków na ten cel nie ma jeszcze nawet na kontach poszczególnych jednostek wojskowych. Z ministerstwa obrony nie przysłano nie tylko pieniędzy, ale i wyjaśnienia, dlaczego ich nie ma i kiedy będą. Na chwilę obecną nie ma pieniążków na ogólnym koncie oddziału gospodarczego. Powodów nie ma podanych - usłyszał reporter RMF FM od oficera z Brygady Zmechanizowanej z Legionowa. Podobne słowa padają z ust żołnierzy z innych jednostek wojskowych.

Z informacji Mariusza Piekarskiego wynika, że w wielu jednostkach pojawiły się nawet ogłoszenia, że wypłata „mundurówek” została wstrzymana do odwołania, a w innych, że jest to czasowe opóźnienie. To wywołuje niepokój wśród żołnierzy, bo często dodatek mundurowy wkalkulowali już w swoje wydatki, a w zależności od stopnia i stażu dostają od 1,5 do nawet 4 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RMF FM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / RMF FM: Resort obrony oszczędza na żołnierzach