RMF: Szef mazowieckiej GDDKiA stracił posadę

RMF FM
opublikowano: 21-10-2009, 13:18

Dymisja w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po ujawnieniu przez RMF FM informacji o poważnych nieprawidłowościach przy budowie obwodnicy Wyszkowa. Paweł Świąder ustalił, że  stanowisko stracił szef mazowieckiego oddziału GDDKiA Wojciech Dąbrowski.

Jak się okazuje, obwodnica Wyszkowa może wkrótce nadawać się do remontu, choć kierowcy jeżdżą po niej zaledwie od dziesięciu miesięcy. Wykonawca drogi użył bowiem zbyt mało asfaltu. Jedyne co kierowcy mogą teraz zrobić, to trzymać kciuki, aby nowa trasa nie zaczęła pękać. Niestety z badań przeprowadzonych przez GDDKiA wynika, że trzeba się na to przygotować. Najgorsze jest to, że mogą pękać wszystkie warstwy drogi, a nie tylko wierzchnia - to będzie oznaczało wielomiesięczny remont nowej trasy i poważne utrudnienia dla kierowców.

Wojciech Dąbrowski stracił stanowisko za brak należytego nadzoru nad budową obwodnicy. Mimo wykrycia wad technicznych dążył do przeprowadzenia odbiorów, chociaż te odbiory były nieuzasadnione - poinformował Marcin Hadaj z biura prasowego GDDKiA.

Drogowcy będą chcieli teraz trzykrotnie wydłużyć gwarancję na tę trasę, nie zapłacą też wykonawcy reszty wynagrodzenia, zatrzymując sumę potrzebną na ewentualne remonty. To sprawiedliwe, ale marne pocieszenie dla kierowców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RMF FM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / RMF: Szef mazowieckiej GDDKiA stracił posadę