RN Agory wzywa zarząd do opracowania alternatywnej strategii

27-05-2004, 09:53

Agora zwołała na 25 czerwca walne zgromadzenie akcjonariuszy. Zdecydują oni m.in. o podziale zysku za ubiegły rok. Rada nadzorcza spółki przedstawiła ocenę jej sytuacji w 2003 roku. Wezwała zarząd do opracowania alternatywnej strategii rozwoju spółki.

Z przekazanego w czwartek komunikatu wynika, że Agora przeznaczy cały ubiegłoroczny zysk na pokrycie straty z lat ubiegłych powstałej w konsekwencji zmiany zasad rachunkowości spółki oraz na zasilenie jej kapitału zapasowego.

W uchwale zawierającej ocenę sytuacji spółki w 2003 roku rada nadzorcza Agory zwraca uwagę, że w 2003 roku 'spółka musiała zmierzyć się z recesją gospodarczą, nową konkurencją na rynku dzienników i restrukturyzacją przejętych w 2002 roku przedsięwzięć’. Rada nadzorcza uważa, że Agora osiągnęła znaczące sukcesy w zwiększaniu skali i zyskowności działalności outdoorowej i magazynów kolorowych. Udało się jej także utrzymać pozycję rynkową Gazety Wyborczej.

- Jednocześnie Rada Nadzorcza zwraca uwagę, że wobec warunków zewnętrznych, które uniemożliwiają realizację planów rozwoju poprzez akwizycje w sektorze telewizji naziemnej i wydawnictw edukacyjnych, zarząd powinien sformułować alternatywną strategię rozwoju Spółki, z która Rada Nadzorcza pragnęłaby zapoznać się przed końcem bieżącego roku – głosi komunikat Agory.

Rada Nadzorcza pozytywnie ocenia innowacje w zakresie marketingu Gazety Wyborczej wdrożone na przełomie 2003 i 2004 roku. Zwraca uwagę, że w marcu i kwietniu tego roku sprzedaż gazety wzrosła do odpowiednio średnio 458 i 489 tys. egzemplarzy dziennie.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / RN Agory wzywa zarząd do opracowania alternatywnej strategii