RN BOŚ wybrała M. Klimaczaka na nowego prezesa, Pietrewicz pierwszym wiceprezesem

ISB
20-08-2008, 09:42

Rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) odwołała dotychczasowego prezesa Jerzego Pietrewicza i powołała na jego miejsce Mariusza Klimaczaka, który do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na objęcie tego stanowiska wiceprezesa. Jednocześnie Pietrewicz został mianowany na wiceprezesa - pierwszego zastępcę prezesa, pod warunkiem uzyskania zgody KNF, podał bank w komunikacie. Zmiany wejdą w życie 1  października.

Z dotychczasowego zarządu odwołano także wiceprezesa Stanisława Kostrzewskiego oraz członka zarządu Jana Wielgusa, podano w komunikacie.

W skład nowego zarządu, powołanego na trzyletnia kadencję, wejdą także Krzysztof Telega, który będzie nadzorował obszar rynku korporacyjnego, oraz Adam Grzebieluch, który będzie nadzorował obszar wsparcia sprzedaży. Natomiast Pietrewicz będzie nadzorował obszar ryzyka i windykacji.

"Rada nadzorcza uchwaliła przerwę w obradach do dnia 29 sierpnia br. postanawiając kontynuować obrady po przerwie w części dotyczącej zmian w składzie zarządu BOŚ S.A." - czytamy dalej w komunikacie.

Klimczak od lipca 2007 roku pełni funkcję wiceprezesa PKO Banku Polskiego odpowiedzialnego za obszar korporacyjny. W banku tym pracował wcześniej w latach 1996-2006 (od stanowiska inspektora do dyrektora oddziału w Szczecinie); od czerwca 2006 do czerwca 2007 roku był dyrektorem II oddziału korporacyjnego w Warszawie BRE Banku odpowiedzialnym za jego organizację i realizację zadań sprzedażowych.

Pietrewicz był prezesem BOŚ od marca 2006 roku, wcześniej - w latach 1995-2001 i przez kilka miesięcy 2006 roku - był jego wiceprezesem. W latach 2001-2003 był prezesem NFOŚiGW.

W połowie czerwca rada nadzorcza BOŚ, w związku z upływem kadencji dotychczasowego zarządu, powołała nowy zarząd w składzie: Jerzy Pietrewicz jako prezes, Stanisław Kostrzewski jako wiceprezes oraz Jan Wielgus jako członek zarządu. Jednocześnie RN podjęła uchwałę w sprawie rozpisania konkursu na stanowisko prezesa i członków zarządu BOŚ.

Bank BOŚ miał 14,87 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2008 roku wobec 26,36 mln zł zysku rok wcześniej.

Wynik odsetkowy grupy wyniósł 56,02 mln zł wobec 55,16 mln zł rok wcześniej, natomiast wynik z opłat i prowizji ukształtował się na poziomie 19,67 mln zł wobec 28,46 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Narastająco w I-II kw. 2008 roku bank miał 35,00 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 44,75 mln zł zysku rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / RN BOŚ wybrała M. Klimaczaka na nowego prezesa, Pietrewicz pierwszym wiceprezesem