RN KGHM może zająć się wypłatą nagrody dla załogi 21 października

Internet Securities
opublikowano: 29-09-2005, 15:10

Rada nadzorcza spółki KGHM Polska Miedź SA może zająć się kwestią wypłaty nagrody dla załogi na najbliższym posiedzeniu, które zostało zaplanowane na 21 października, poinformował agencję ISB w czwartek Tomasz Maciejowski z biura prasowego KGHM.

Rada nadzorcza spółki KGHM Polska Miedź SA może zająć się kwestią wypłaty nagrody dla załogi na najbliższym posiedzeniu, które zostało zaplanowane na 21 października, poinformował agencję ISB w czwartek Tomasz Maciejowski z biura prasowego KGHM.

„Najbliższe posiedzenie rady nadzorczej zostało zaplanowane na 21 października i prawdopodobnie wtedy rada zajmie się aneksem do korekty budżetu spółki na 2005 rok, który przewidywałby wypłatę jednorazowej nagrody dla załogi” – powiedział ISB Maciejowski.

Dodał, że zarząd spółki chce przeznaczyć na wypłatę załodze nagrody w wysokości ok. 50 mln zł, czyli 50% jednomiesięcznego wynagrodzenia.

„Zarząd uznał wypłatę takiej kwoty za optymalną i nie zgadza się ze stanowiskiem związków zawodowych, które oczekują wypłaty równowartości 100% jednomiesięcznego wynagrodzenia” – podkreślił Maciejowski.

Załoga domaga się także przeszeregowania do wyższych grup płacowych minimum 1/3 najlepszych pracowników, co oznacza zwiększenie kosztów o 10 mln zł rocznie. „Zarząd spółki nie akceptuje tego postulatu” – powiedział.

Maciejowski poinformował też, że związki oczekują podjęcia w trybie pilnym negocjacji w sprawie wypłaty nagrody i przeszeregowania i domagają się spotkania w piątek.

„Zarząd jest otwarty na wszelkie propozycje związków, podejmie negocjacje i jest gotów do prowadzenia dalszych rozmów i konsultacji” – powiedział przedstawiciel spółki.

Dodał, że prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostanie przekazana związkom zawodowym propozycja terminu spotkania.

Przeciętne wynagrodzenie w roku bieżącym ukształtuje się w KGHM na poziomie 6.345 zł brutto miesięcznie i będzie wyższe od ubiegłorocznego o 13,4%.

Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź zatwierdziła na początku września korektę budżetu spółki na rok 2005. Skorygowany budżet zakłada osiągnięcie przychodów ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów w wysokości 7.217 mln zł i zysku netto 1.920 mln zł. Oznacza to zwiększenie prognozowanych wartości odpowiednio o 21,6% o 103,6%, głównie na skutek korzystniejszych od zakładanych warunków makroekonomicznych w zakresie notowań metali.

W pierwszej połowie 2005 roku KGHM miał 1.018,6 mln zł zysku wobec 949,4 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 3.521,2 mln zł wobec 3.280,9 mln zł. (ISB)

Marcin Zaremba

maza/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane