RN KGHM: nie będzie zmian w zarządzie koncernu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-12-2005, 18:38

Obradująca w poniedziałek w Lubinie Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź SA nie przeprowadzi zmian w zarządzie koncernu. "Nie ma takiego punktu w porządku obrad" - poinformowała na konferencji prasowej Elżbieta Niebisz, przewodnicząca rady.

Obradująca w poniedziałek w Lubinie Rada Nadzorcza KGHM Polska Miedź SA nie przeprowadzi zmian w zarządzie koncernu. "Nie ma takiego punktu w porządku obrad" - poinformowała na konferencji prasowej Elżbieta Niebisz, przewodnicząca rady.

    Posiedzenie rady nadzorczej trwa. Oceniana jest praca poszczególnych członków zarządu. Według Niebisz nie będzie zmian, ale możliwe jest np. zawieszenie w pełnionych obowiązkach tego członka zarządu, który zostanie negatywnie oceniony przez radę.

       "Taka osoba dalej pozostaje członkiem zarządu i pobiera pensję, tylko nie pełni swojej funkcji" - wyjaśniła Niebisz.

       "Generalnie ten punkt (ocena zarządu - PAP) wynikał z rożnych sytuacji jakie miały miejsce w KGHM (...). Były sygnały, że brakuje pewnych elementów dobrej współpracy wewnątrz zarządu i o tym chcemy rozmawiać z poszczególnymi członkami i całym zarządem jako organem kolegialnym" - wyjaśniła przewodnicząca.

      "Jeśli się uda wypracować ustalenia takie, że ta współpraca będzie dobra i będzie bez zakłóceń, to być może nic się takiego złego nie wydarzy" - zaznaczyła Niebisz.

    W piątek minister skarbu Andrzej Mikosz zapowiedział, że na poniedziałkowym posiedzeniu rady nadzorczej KGHM może dojść do zmian w zarządzie spółki. "Będzie ciekawie. Będą pewne drobne przesunięcia" - powiedział w piątek dziennikarzom Mikosz, odpowiadając na pytanie, czy na poniedziałkowym posiedzeniu rady nadzorczej KGHM może dojść do zmian w zarządzie miedziowej spółki.

    Skarb państwa jest właścicielem ponad 44 procent akcji koncernu. W dziewięciosobowej radzie nadzorczej trzy miejsca zajmują przedstawiciele załogi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane