RN PGNiG poszukuje 2 nowych wiceprezesów, prezesa na razie nie szuka

Internet Securities
opublikowano: 06-03-2006, 12:41

Rada nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) zdecydowała o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska dwóch wiceprezesów, podano w komunikacie spółki. Z ustaleń agencji ISB wynika, że na razie RN nie zdecydowała o rozpoczęciu procesu poszukiwań nowego prezesa, po nieskutecznych dwóch konkursach w tej sprawie.

Rada nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) zdecydowała o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska dwóch wiceprezesów, podano w komunikacie spółki. Z ustaleń agencji ISB wynika, że na razie RN nie zdecydowała o rozpoczęciu procesu poszukiwań nowego prezesa, po nieskutecznych dwóch konkursach w tej sprawie.

„Rada nadzorcza PGNiG postanowiła wszcząć postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska członków zarządu PGNiG: wiceprezesa zarządu ds. projektów strategicznych i wiceprezesa zarządu ds. handlu i marketingu” – czytamy w komunikacie spółki.

ISB dowiedziała się w poniedziałek, że stanowisko wiceprezesa zarządu ds. projektów strategicznych jest zupełnie nowym stanowiskiem w zarządzie, natomiast poszukiwania wiceprezesa ds. handlu i marketingu są prowadzone w związku z odwołaniem w piątek z tej funkcji Franciszka Kroka.

PGNiG podał, że ogłoszenia o postępowaniu kwalifikacyjnym zostaną opublikowane w dzienniku „Rzeczpospolita” w dniu 8 marca 2006 roku.

W poniedziałek agencja ISB dowiedziała się, że na razie RN nie zdecydowała o rozpoczęciu procesu poszukiwań nowego prezesa, po odwołaniu dwóch konkursów w tej sprawie. Z ustaleń ISB wynika, że nie wiadomo, kiedy to się stanie.

W piątek obowiązki prezesa zarządu zostały powierzone Bogusławowi Marcowi, wiceprezesowi zarządu ds. ekonomiczno-finansowych. „Dotychczas obszar ten nadzorował Jan Anysz, wiceprezes zarządu” – czytamy w komunikacie spółki.

W połowie lutego RN PGNiG wybrała dwóch nowych członków zarządu spółki: Stanisława Niedbalca i Bogusława Marca.

Niedbalec został wiceprezesem PGNiG ds. techniczno-inwestycyjnych, natomiast Marzec – wiceprezesem ds. ekonomiczno-finansowych.

Postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa jest wynikiem złożenia przez Marka Kossowskiego rezygnacji pod koniec listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane