RN PKO BP zakończyła rozmowy z kandydatami na prezesa

opublikowano: 24-01-2007, 20:51

Wśród kandydatów był b. premier Kazimierz Marcinkiewicz oraz b. prezes PKO BP Andrzej Topiński. W czwartek rano zaczną się rozmowy z 40 kandydatami na wiceprezesów.

Rada nadzorcza PKO BP w środę wieczorem zakończyła rozmowy z 9 kandydatami na prezesa banku. Przesłuchania kandydatów trwały około 9 godzin.

Wśród kandydatów był b. premier Kazimierz Marcinkiewicz oraz b. prezes PKO BP Andrzej Topiński. Obaj kandydaci potwierdzili, że są zainteresowani stanowiskiem prezesa. Innych nazwisk bank nie ujawniał.

W czwartek rano zaczną się rozmowy z 40 kandydatami na wiceprezesów PKO BP, których oferty zaakceptowała rada nadzorcza. Rozmowy będą prowadzone także w piątek.

Wśród przyjętych do dalszego postępowania ofert osób zainteresowanych kandydowaniem na wiceprezesów banku jest kilka złożonych przez osoby pełniące obecnie funkcje kierownicze - dyrektorów departamentów i zarządzających w centrali banku.

Decyzję o wyborze prezesa oraz dwóch wiceprezesów rada ma ogłosić najpóźniej do końca stycznia br. Rada nadzorcza ogłosiła formalnie konkurs na prezesa i dwóch wiceprezesów PKO BP 2 stycznia br.; o decyzji o konkursie poinformowano pod koniec grudnia 2006 r.

Bank informował, że rada "badać będzie wiedzę poszczególnych kandydatów na temat banku i otoczenia rynkowego, w którym działa oraz poziom ich kompetencji w zakresie zarządzania dużymi zespołami ludzkimi. W trakcie spotkań z kandydatami zweryfikuje również ich doświadczenie pod kątem wymogów stawianych prezesowi oraz wiceprezesom PKO BP m.in. przez statut banku".

PKO BP nie ma prezesa od czerwca ub.roku, kiedy ze stanowiska, po czterech latach pełnienia funkcji, ustąpił Andrzej Podsiadło. Ogłoszony wówczas konkurs na szefa banku nie został rozstrzygnięty, gdyż wyłoniony kandydat zrezygnował.

Od tego czasu obowiązki prezesa pełnił obecny prezes NBP Sławomir Skrzypek. Skrzypek złożył rezygnację po wyborze na szefa banku centralnego, 10 stycznia. W grudniu z zarządu PKO BP odeszło też troje członków zarządu.

Po wyborze Skrzypka na prezesa NBP rada nadzorcza PKO BP zdecydowała, że nowym p.o. prezesa banku do 23 stycznia będzie szef jego rady nadzorczej - Marek Głuchowski. Jeśli nowy prezes nie będzie wybrany między 24 a 26 stycznia, Głuchowski nadal będzie kierował bankiem od 27 stycznia, ale nie dłużej niż do 10 kwietnia.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane