RN przyjmie strategię PGNiG na 5 lat do końca listopada

Internet Securities
opublikowano: 14-11-2006, 12:23

Pięcioletnia strategia ma zakładać „znacznie szersze wyjście poza Polskę”, poinformował rzecznik spółki.

Rada nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) ma przyjąć pięcioletnią strategię spółki do końca listopada, poinformował we wtorek rzecznik PGNiG Tomasz Fill. Także do końca tego miesiąca ma rozstrzygnąć się kwestia nowego kontraktu gazowego z RosUkrEnergo, dodał.

„Jest szansa, że do końca listopada może być przyjęta przez radę nadzorczą strategia spółki na pięć lat, w której wyszczególnione będą projekty dywersyfikacyjne, m.in. termin LNG i połączenie ze źródłami gazu w Skandynawii” – powiedział Fill dziennikarzom.

Dodał, że RN odesłała już ten dokument z prośbą o uzupełnienie.

Wcześniej przedstawiciele spółki zapowiadali, że nowa strategia będzie gotowa do końca roku. Ma ona zakładać „znacznie szersze wyjście poza Polskę”. PGNiG już obecnie interesuje się złożami m.in. w Libii i Egipcie.

Obecnie PGNiG nie ma żadnych informacji odnośnie rozmów z RosUkrEnergo w sprawie dostawy 2,5 mld m. sześc. gazu w kontrakcie spotowym.

„Chcemy, aby informacja w tej sprawie była gotowa do końca miesiąca” – powiedział Fill.

W tej chwili z wynikami rozmów i analiz są zapoznawani są eksperci i RN. „Dlatego nie możemy przekazać obecnie żadnych informacji na temat stanu tych rozmów” – dodał.

Kolejna tura negocjacji odbyła się w ub. tygodniu.

PGNiG negocjuje kontrakt spotowy z RosUkrEnergo już kilka miesięcy. Początkowo miał to być kontrakt roczny, jednak obecnie strony rozmawiają o okresie 3 lat. (ISB)

maza/tom

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / RN przyjmie strategię PGNiG na 5 lat do końca listopada