RN PZU Życie SA powołała zarząd spółki na nową kadencję

  • PAP
opublikowano: 05-04-2019, 20:31

Rada Nadzorcza PZU Życie SA powołała zarząd spółki, w tym jego prezesa Romana Pałaca, na nową kadencję, która potrwa do 31 grudnia 2022 roku - poinformowała w piątek spółka.

Z informacji zamieszczonej na stronie PZU wynika, że w nowej kadencji w zarządzie będą pracować wraz Romanem Pałacem: Małgorzata Sadurska, Tomasz Kulik, Maciej Rapkiewicz, Aleksandra Agatowska, Dorota Macieja oraz Bartłomiej Litwińczuk.

Skład zarządu został wzmocniony o nowych członków: Elżbietę Hauser-Schoneich, która rozpocznie pracę w zarządzie PZU Życie SA od 1 czerwca 2019 r., oraz Marcina Eckerta, który dołączy do zarządu po walnym zgromadzeniu spółki.

"Spółka PZU Życie jest nieodzownym elementem w realizacji strategii Grupy PZU. Oferujemy naszym klientom rozwiązania na przyszłość: ubezpieczenia zdrowotne, programy emerytalne, i nowoczesne ubezpieczenia grupowe dla klientów indywidualnych oraz dużych, średnich i małych firm. Jestem przekonany, że wspólnie z nowo powołanym zarządem, zrealizujemy nasze cele zapisane w strategii na rok 2020" - mówił, cytowany w informacji, prezes PZU Życie SA Roman Pałac.

Paweł Surówka, prezes PZU SA i przewodniczący Rady Nadzorczej PZU Życie SA cytowany w informacji podkreślił z kolei, że przed zarządem wiele szans i wyzwań. "Jestem przekonany, że w obecnym składzie Zarządu nasza firma im sprosta i osiągnie jeszcze większe sukcesy" - wskazał.

Elżbieta Hauser-Schoneich jest menadżerem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w międzynarodowych instytucjach działających w branży ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej i FMCG. Przed objęciem stanowiska w zarządzie PZU pełniła m.in. funkcję członka zarządu T- mobile, a w latach 2008-2015 była wiceprezesem firmy ubezpieczeniowej Aviva. W latach 2002-2005 jako członek założyciel i członek zarządu Link4 odpowiadała za rozwój biznesu i marketing firmy.

Marcin Eckert jest radcą prawnym z ponad 20-letnią praktyką. Pracował w międzynarodowej firmie doradczej EY oraz w kancelariach prawniczych TGC Corporate Laywers i Bird&Bird.; Zajmował się doradztwem podmiotom gospodarczym, w tym w zakresie podatków. Od 2017 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego ds. korporacyjnych w Grupie PZU.

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy