RN TVP zawiesiła wiceprezesa Hołyńskiego, bo już mu nie ufa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-06-2005, 08:08

Rada Nadzorcza TVP zawiesiła w czynnościach członka zarządu TVP odpowiedzialnego za nowoczesne technologie Marka Hołyńskiego. Powodem była utrata zaufania - poinformował PAP w czwartek rzecznik TVP Jarosław Szczepański.

Rada Nadzorcza TVP zawiesiła w czynnościach członka zarządu TVP odpowiedzialnego za nowoczesne technologie Marka Hołyńskiego. Powodem była utrata zaufania - poinformował PAP w czwartek rzecznik TVP Jarosław Szczepański.

Według informacji PAP, w posiedzeniu RN TVP uczestniczyło siedem osób. Dwie z ich - Anna Milewska i Leszek Rowicki - wyszły, gdy sekretarz rady Adam Pawłowicz zapowiedział złożenie wniosków o odwołanie ze stanowiska obecnie zawieszonego wiceprezesa ds. programowych Ryszarda Pacławskiego i wiceprezesa Marka Hołyńskiego. Do odwołania członka zarządu potrzeba sześciu głosów. Gdy więc wyszły dwie osoby, zabrakło większości do poparcia tych wniosków.

Pawłowicz złożył więc wniosek o zawieszenie Hołyńskiego (do zawieszenia potrzeba zwykłej większości głosów) i został on przyjęty czterema glosami za, przy jednym wstrzymującym się.

Pawłowicz nie chciał rozmawiać z PAP po zakończeniu posiedzenia RN TVP. Szef rady Tadeusz Kowalski był nieuchwytny.

Hołyński powiedział PAP, że uchwałę zawieszającą go w czynnościach otrzymał dopiero przed chwilą i nie rozumie co rada nadzorcza mu zarzuca.

"Być może są to przepychanki polityczne - może moje miejsce jest komuś potrzebne" - oświadczył Hołyński. Dodał, że w uchwale RN TVP nie ma określonego terminu zawieszenia. W obowiązującym obecnie statucie TVP nie jest sprecyzowane, ile może trwać zawieszenie. W nowym, przygotowanym przez ministra skarbu państwa jest termin - 3 miesiące. Ten statut nie wszedł jednak jeszcze w życie.

Hołyński uważał, że zarząd powinien zarejestrować w Krajowym Rejestrze Sądowym, dokonane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji zmiany w Radzie Nadzorczej spółki (chodzi o wyrejestrowaie Marka Ostrowskiego i w jego miejsce zarejestrowanie Krzysztofa Czeszejki-Sochackiego). Wraz z innym członkiem zarządu - Stanisławem Wójcikiem - w poniedziałek złożył do KRS taki wniosek. Prezes telewizji Jan Dworak zwrócił się jednak do sądu o jego wycofanie. Wiceprezesów oskarżył o działanie  pod jego nieobecność.

"Uchwała rady o zawieszeniu pana Hołyńskiego nie ma żadnego uzasadnienia marytorycznego" - powiedziała PAP Anna Milewska z rady nadzorczej. Jej zdaniem, wiceprezes został ukarany za to, że chciał działać zgodnie z prawem i dla dobra spółki.

To już druga osoba, która została zawieszona przez radę. 8 miesięcy temu zawieszony został wiceprezes ds. programowych Ryszard Pacławski. Do dziś nie został przywrócony do pracy ani odwołany ze stanowiska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / RN TVP zawiesiła wiceprezesa Hołyńskiego, bo już mu nie ufa