Czytasz dzięki

RN TVP zwróci się do MSP ws. zawieszenia członków zarządu TVP

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-08-2005, 11:26

Rada Nadzorcza TVP prawdopodobnie zwróci się do ministra skarbu państwa o wyjaśnienie niektórych zapisów statutu spółki. Chodzi o to, czy 3-miesięczne zawieszenie członków zarządu spółki liczy się od daty ich zawieszenia czy od daty wejścia statutu w życie.

Rada Nadzorcza TVP prawdopodobnie zwróci się do ministra skarbu państwa o wyjaśnienie niektórych zapisów statutu spółki. Chodzi o to, czy 3-miesięczne zawieszenie członków zarządu spółki liczy się od daty ich zawieszenia czy od daty wejścia statutu w życie.

    Jak poinformował PAP w środę przewodniczący rady Tadeusz Kowalski, ekspertyza w tej sprawie, zlecona przez niego jednej z kancelarii prawnych, nie jest jednoznaczna. "W statucie nie zostały w konkretny sposób wyjaśnione intencje ministra skarbu państwa. Dlatego na posiedzeniu 30 sierpnia rada przedyskutuje tę kwestię i prawdopodobnie zwróci się do ministra o wyjaśnienia" - dodał Kowalski.

    Nowy statut został przygotowany przez ministra skarbu w porozumieniu z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Został przyjęty przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki 20 maja; 14 czerwca zarząd TVP złożył wniosek o jego rejestrację.

    W statucie jest zapis konkretyzujący, że prezes, członek zarządu lub cały zarząd TVP mogą być zawieszeni w czynnościach z ważnych powodów na czas nie dłuższy niż trzy miesiące.

    W poprzednim statucie czas zawieszenia nie był określony, co spowodowało, że wiceprezes ds. programowych TVP Ryszard Pacławski jest zawieszony w czynnościach służbowych od 10 miesięcy. 9 czerwca RN TVP zawiesiła w czynnościach także drugiego członka zarządu - odpowiedzialnego za nowoczesne technologie Marka Hołyńskiego. Także jego zawieszenie miało charakter bezterminowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane