Rób biznes bez konieczności zakładania firmy

  • Marta Bellon
opublikowano: 26-03-2013, 00:00

BiznesCare wychodzi do klientów z ofertą bizinkubacji — w zamian za miesięczny abonament daje osobowość prawną i dodatkowe usługi.

Prowadzenie działalności bez zakładania firmy? To możliwe. Firma BiznesCare wychodzi do klientów z ofertą produktupozwalającego na legalne prowadzenie działalności usługowej bez konieczności otwierania własnej firmy.

Twórca projektu zwraca uwagę, że przy wciąż rosnących kosztach, w tym składki na ubezpieczenie społeczne, wiele jednoosobowych firm może zniknąć z rynku, gdyż nie będzie ich stać na opłacanie składek. Proponuje więc produkt pod nazwą „bizinkubacja”,działający na podobnej zasadzie jak inkubatory przedsiębiorczości. Firma udostępnia więc osobowość prawną — NIP, REGON, wpis do CEiDG. Klient korzystający z oferty otrzymuje klucz do logowania w systemie faktur, może korzystać też z usług księgowości i pomocy prawnej.

— Działa jak normalna jednostka, jednak bez koniecznościrejestrowania czy prowadzenia działalności gospodarczej na ogólnie przyjętych zasadach. Nasi klienci oszczędzają miesięcznie nawet 800 zł kosztów stałych. Swoją ofertę kierujemy wyłącznie do branży usługowej. Cały czas pracujemy nad formułą, która pozwoli zarabiać z nami również handlowcom — mówi Mateusz Stachowiak, twórca projektu.

Jego zdaniem, korzyść z przystąpienia do projektu mają zarówno osoby działające w tzw. szarej strefie, jak i mikroprzedsiębiorcy noszący się z zamiarem zamknięcia własnej działalności ze względu na koszty. Ci pierwsi otrzymują możliwość zalegalizowania swoich usług, ci drudzy zachowują ciągłość swojego biznesu przy zmniejszeniu kosztów ubezpieczenia.

I najważniejsze pytanie — ile to kosztuje? Od każdej wystawionej faktury z BiznesCare klient opłaca podatek VAT i dochodowy, obliczany liniowo (19 proc. od dochodu). Comiesięczny abonament wynosi zaś 349 zł, z niego odprowadzane są składki na ubezpieczenie społeczne. Studenci płacą 249 zł miesięcznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu