Robex walczy o lokalny rynek

Krzysztof Maciejewski
opublikowano: 13-07-1999, 00:00

Robex walczy o lokalny rynek

Za 18 mln zł Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Robex z Ełku zbuduje jedną największych pływalni w regionie Mazur. Podobny jest koszt inwestycji w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Ełku, gdzie Robex postawi halę produkcyjną dla niemieckiego kontrahenta. Jednak firma nie ogranicza swojej działalności do budownictwa.

PPUH Robex nie zamierza rezygnować z wielobranżowości. Obecnie przedsiębiorstwo buduje w Ełku m.in. krytą pływalnię za 18 mln zł i halę dla niemieckiej firmy Massa Decor w SSE, której koszt przekracza 15 mln zł. Wcześniej, także w strefie, Robex zrealizował już podobne zlecenie dla spółki Prodeco. Równolegle Robex prowadzi jednak działalność handlową i produkcyjną w zakładach przemysłu drzewnego.

Trzy filary Robexu

Zdaniem Stanisława Tylmana, członka zarządu Robexu, mimo pozornej niespójności wszystkie te dziedziny są w pewnym stopniu komplementarne. Każda z nich będzie się w przyszłości rozwijać.

Robex, rozpoczynając działalność w 1989 roku, był typową firmą budowlaną. Jednak szybko postanowiono poszerzyć zakres działania, wzbogacając go o handel materiałami wykończeniowymi i artykułami spożywczymi. Zakup zakładów drzewnych był kolejnym krokiem w stronę dywersyfikacji.

Rynek zleceń

Według Stanisława Tylmana, ostatnie miesiące obfitują w zlecenia budowlane, ale rynek jest ciągle nieprzewidywalny. Robex liczy na ożywienie w budownictwie mieszkaniowym, spowodowane m.in. tym, że jeszcze tylko w tym roku obowiązywać będą ulgi budowlane.

Wygrana dekada

Robex powstał jako spółka z o.o. w 1989 roku. Chociaż pierwsze lata były dość trudne, firma szybko wyszła na prostą. Mimo to, przedstawiciele Robexu nie przewidują zmiany formy prawnej i na razie nie przejawiają żadnych giełdowych aspiracji. Robex zatrudnia 350 osób. Firma budowała m.in. osiedla w Ełku i Grajewie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Maciejewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Robex walczy o lokalny rynek