Czytasz dzięki

Robin Soderling pokonał niepokój i ataki paniki

  • DI
opublikowano: 08-07-2020, 22:00

Były czwarty tenisista rankingu ATP i zwycięzca 10 turniejów ATP po dziewięciu latach walki uporał się z problemami psychicznymi.

Robin Soderling, który dwukrotnie dotarł do finału wielkoszlemowego French Open, zmagał się z niepokojem i atakami paniki. 35-letni Szwed zaapelował o zwracanie większej uwagi na kwestię zdrowia psychicznego sportowców.

„Jestem szczęśliwy, że jestem już po drugiej stronie... Wielu profesjonalnych zawodników, tak jak to było ze mną, to nastawieni na osiąganie wielkich celów perfekcjoniści, którzy poświęcają życie sportowi. To ogromne wyzwanie dla zdrowia psychicznego. Moje dążenie do perfekcji oraz nieustanna presja, jaką na siebie nakładałem, omal mnie nie zabiły. (…) Jeśli przekroczysz tę cienką linię, jeśli nie słuchasz swojego ciała i nie dajesz mu czasu na naładowanie baterii i wyzdrowienie, możesz zrujnować swoją karierę i życie” — napisał na Instagramie Robin Soderling.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane