Czytasz dzięki

Robinhood nie jest już najwięcej wartym fintechem wśród startupów w USA

opublikowano: 18-09-2020, 20:23

Chime wyprzedziło Robinhooda dzięki najnowszej rundzie finansowania, donosi Reuters.

W najnowszej rundzie finansowania cyfrowy bank otrzymał 485 mln USD nowego kapitału. Jego wycena wzrosła do 14,5 mld USD. W fintech zainwestowali m.in. Coatue, ICONIQ, Tiger Global i Whale Rock Capital.

Choć Chime nie ma licencji bankowej, to rachunki klientów startup z San Francisco mają ochronę Federalnej Korporacji  Ubezpieczenia Depozytów (FDIC) poprzez partnerstwo startupu z Bancorp Bank.

Chime chwali się, że wolumen przeprowadzonych za jego pośrednictwem transakcji, a także przychody cyber-banku, wzrosły ponad trzykrotnie w 2020 roku. Od marca 2019 roku, kiedy pozyskał 200 mln USD finansowania, wycenia fintechu wzrosła o prawie 900 proc.

Robinhood, który pozwala handlować drobnym inwestorom na giełdach nie pobierając prowizji, pozyskał 200 mln USD w sierpniu, co wyceniło go na 11,2 mld USD.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane