Robo-rękawica pomoże w rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym

AD
opublikowano: 15-12-2016, 12:31

Południowokoreański start-up Neofect, znany z inteligentnej rękawicy dla pacjentów pod udarze, wypuszcza na rynek produkt do rehabilitacji dzieci z upośledzeniem rozwojowym ośrodkowego układu nerwowego lub układu mięśniowego.

Skorzystają m.in. maluchy z niepełnosprawnością ruchową i po dziecięcym porażeniu mózgowym, a dziecięca wersja robo tycznej rękawicy o nazwie Rapael Smart Kids będzie szczególnie pomocna w terapii przedramienia i nadgarstka.

Urządzenie wykorzystuje czujniki typu 9-aixs IMU, a także oprogramowanie (czyli sztuczną inteligencję) do ćwiczeń rehabilitacyjnych poprzez gry komputerowe dostosowane do wieku małych pacjentów. Taka terapia pobudza przede wszystkim zmysły wzroku i słuchu, wpływając tym samym skutecznie na plastyczność mózgu i reakcję mięśni dziecka. Urządzenie posiada ergonomiczny kształt pozwalający na szeroki zakres ruchów oraz jest wyposażone w technologię bezprzewodową Bluetooth.

- Z uwagi na to, że mózg dziecka regeneruje się dużo szybciej niż mózg osoby dorosłej, taka forma rehabilitacji jest wyjątkowo skuteczna, w szczególności w grupie wiekowej 4-15 lat, dla której przeznaczone jest urządzenie - mówi Ho Young Ban CEO Neofectu. Rapael Smart Kids jest już w sprzedaży w Korei. Teraz jego firma pokazuje produkt na branżowych targach w Las Vegas CES 2017, zaś wejście na światowe rynki jest planowane w kwietniu 2017 roku, po uzyskaniu wszystkich niezbędnych certyfikatów.

Na kwiecień zaplanowano również wprowadzenie na rynek kolejnego produktu z linii rękawic robo tycznych. Urządzenie o nazwie RAPAEL SMART Board pomoże w do rehabilitacji kończyny górnej pacjentów z urazem ramienia lub stawu łokciowego.

Podobnie jak pierwsza rękawica Rapael będzie opierać się na metodzie biofeedbacku oraz korzysta z algorytmu do tworzenia indywidualnego zestawu ćwiczeń. W ramach rehabilitacji proponowane są trzy rodzaje treningu (Conditional Exploration, Point-to-Point Reaching i Shape Drawing). Analiza stanu i postępów pacjenta odbywa się w czasie rzeczywistym pod nadzorem lekarza, który może dostosowywać program ćwiczeń do każdego przypadku leczniczego. Produkt również będzie pokazywany na targach CES 2017. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane