Robot z twarzą szefa jest już na rynku

ŁO
opublikowano: 28-03-2014, 00:00

Ava 500 to robot opracowany przez koncern iRobot, który można wykorzystać do obecności na spotkaniach lub do przechadzania się po biurowych korytarzach bez konieczności fizycznej obecności.

Robot był rozwijany od lat, ale jest już dostępny w USA, Kanadzie i w niektórych krajach europejskich za pośrednictwem autoryzowanych dystrybutorów koncernu Cisco. Urządzenie posiada zautomatyzowany system nawigacji i ekran LCD o wielkości 21,5 cala. Porusza się podczas trwania transmisji wideo i wyświetla twarz osoby. Potężne mikrofony i kamery odbierają i przekazują dźwięki oraz obrazy. Sterowanie robotem jest możliwe na przykład poprzez iPada mini i aplikację. Za jej pośrednictwem użytkownik wybiera odpowiednią salę konferencyjną, a robot samodzielnie się do niej kieruje. Robot Ava 500 nie jest tanim gadżetem. Kosztuje 70 tys. USD, choć możliwy jest leasing, za który trzeba płacić 2-2,5 tys. USD miesięcznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane