Robyg realizuje drugą inwestycję mieszkaniową

Ryszard Gromadzki
07-10-2003, 00:00

W październiku rusza nowa inwestycja mieszkaniowa firmy Robyg. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na grudzień 2004 r.

Dom na Ursynowie jest drugim projektem firmy Robyg. Pierwszy — Rezydencja Królowej Marysieńki — jest aktualnie realizowany w Wilanowie.

Nowa inwestycja powstanie na działce o powierzchni ponad 1,3 tys. mkw. zlokalizowanej przy ul. Pileckiego. Powierzchnia użytkowa siedmiokondygnacyjnego budynku wyniesie ponad 2,5 tys. mkw. To 47 mieszkań o powierzchni od 38 do 85 mkw. W budynku dominować będą lokale dwupokojowe. Zaplanowano ich 30.

Mieszkań trzypokojowych będzie 12. Najmniejszy wybór będzie wśród lokali czteropokojowych — jedynie 4 i jednopokojowych — tylko jedno. Zaletą mieszkań na parterze będzie dostęp do ogródków (29,2-107,7 mkw.). Z kolei lokale na ostatnim piętrze będą wyższe (2,87 m) i z rozległymi tarasami —nawet do 22 metrów.

Inwestor nie podaje kosztów przedsięwzięcia. Ewa Iłowiecka z firmy Robyg przyznaje jednak, że na początku będzie ono realizowane z środków własnych.

— Dopiero w późniejszym czasie planujemy wesprzeć się środkami uzyskanymi z kredytu bankowego — uzupełnia Ewa Iłowiecka.

Na pierwszej i drugiej kondygnacji podziemnej budynku zaprojektowano 45 miejsc postojowych. Na parterze natomiast znajdować się będą pomieszczena ogólne, np. do przechowywania rowerów, wózków dziecięcych. Budynek będzie wyposażony w jedną windę, przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.

Przy wycenie mieszkania uwzględniane będą takie kryteria jak: piętro, strony świata, wielkość balkonu, tarasu lub przydomowego ogródka. Średnia cena lokalu wynosi 3,8 tys. zł za mkw. brutto.

Osobno trzeba będzie jednak zapłacić za garaż podziemny. Jego koszt wyniesie 17,12 tys. zł lub 25,68 tys. zł, w zależności od miejsca postojowego. Teren wokół budynku będzie ogrodzony, z jednym kontrolowanym wjazdem.

Firma Robyg nawiązała współpracę z bankami Millennium oraz Pekao SA, które oferować będą osobom zainteresowanym kupnem mieszkania na Ursynowie specjalny program kredytowy.

Mieszkania będą oddawane do użytku bez podłóg i białego montażu oraz drzwi wewnętrznych. Zostaną natomiast wyposażone w grzejniki, okna i drzwi balkonowe oraz parapety. Ściany w lokalach będą pokryte tynkami gipsowymi i pomalowane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Robyg realizuje drugą inwestycję mieszkaniową