Rockwool zainwestuje 250 mln zł w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

PAP
opublikowano: 21-01-2008, 15:51

Firma Rockwool zainwestuje w 2008 roku 250 mln zł w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w swojej fabryce w Małkini (Podlaskie). Firma wybuduje tam nową linię do produkcji skalnej wełny mineralnej.

Jak podaje Rockwool Polska, uruchomienie trzeciej takiej linii produkcyjnej w zakładzie w Małkini nastąpi w lipcu 2008 roku. Inwestycja ma związek z rosnącym popytem na materiały budowlane, widocznym szczególnie od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej

Według prezesa zarządu Rockwool Polska Andrzeja Kielara, dzięki rozbudowie zakładu w Małkini powstanie ponad 70 nowych miejsc pracy bezpośrednio w Rockwool Polska oraz około 100 dalszych w firmach świadczących stałe usługi na rzecz zakładu.

Jak podaje Rockwool, inwestycja jest realizowana przez międzynarodowy zespół inżynierów i specjalistów z Polski i Danii. Większość prac budowlanych i montażowych wykonują polskie firmy lokalne.

"Inwestycja międzynarodowego koncernu, jakim jest Rockwool, to znak dla innych przedsiębiorstw i korporacji, że warto zastanowić się nad ulokowaniem biznesu w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Rozbudowa fabryki w Małkini to nie tylko szansa na nowe miejsca pracy w naszym regionie. To przede wszystkim czytelny sygnał dla zachodnich firm, oznaczający, że warto lokalizować biznes w tym miejscu - powiedział PAP Grzegorz Mackiewicz, prezes zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Rockwool Polska działa od 1993 roku i wytwarza wysokiej jakości produkty ze skalnej wełny mineralnej w dwóch fabrykach - w Cigacicach i Małkini. W ciągu prawie 15 lat działalności w Polsce Rockwool zainwestował ponad 400 mln złotych. Obydwie polskie fabryki zostały uznane za najbardziej wydajne zakłady grupy Rockwool, a strategia marketingowa polskiego oddziału - za najlepszy plan strategiczny roku 2001. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane