Rodak mobilny i niebezpieczny

PAP
opublikowano: 27-07-2016, 07:23

Polscy kierowcy od 2005 roku spowodowali na zagranicznych drogach ponad 429 tys. wypadków - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Z danych Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) wynika, że statystykę tę podbił szczególnie rok 2015, kiedy w krajach objętych systemem zielonej karty nasi rodacy doprowadzili do 52 tys. takich zdarzeń. To o 11 proc. więcej niż rok wcześniej.

Najwięcej wypadków i kolizji z udziałem Polaków zdarza się na drogach państw, które są celem emigracji zarobkowej albo leżą na szlakach handlowych.

"Nasi zmotoryzowani stanowią coraz większe zagrożenie na zagranicznych drogach. Przyczyny to poczucie bezkarności, brawura, brak umiejętności i zaniedbanie przygotowania do prowadzenia pojazdu w warunkach innych niż krajowe" - mówi prezes PBUK Mariusz Wichtowski.

Z kolei na naszych drogach największe zagrożenie stanowią Niemcy. Na drugim miejscu są Litwini.

Wypadek
Wypadek
Istock
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane