Rodzina Benetton straciła 2 mld USD przez katastrofę mostu w Genui

opublikowano: 21-08-2018, 10:17

Jedna z najbogatszych włoskich rodzin straciła pokaźną część majątku z powodu katastrofy mostu w Genui, w której zginęły 43 osoby.

Benettonowie kontrolują 30,25 proc. akcji Atlantia SpA, spółki budowlanej i operatora autostrad odpowiedzialnego za most Morandi, który runął tydzień temu w Genui. Pakiet tych akcji to największy pojedynczy składnik aktywów należący do słynnej włoskiej rodziny, której majątek szacuje się na 13,3 mld USD, z czego 9,3 mld USD to akcje spółek giełdowych. Wartość akcji Atlantia SpA spadła o 26 proc., do najniższego poziomu od czterech lat, po katastrofie w związku z doniesieniami, że rząd chce pozbawić spółkę koncesji na zarządzanie autostradą.

Zobacz więcej

youtube.com

Rodzina Benetton zaoferowała pomoc ofiarom katastrofy. Spółka zależna Atlantii, operator płatnych autostrad Autostrade per l’Italia SpA ustanowiła fundusz wysokości 500 mln EUR na poczet odszkodowań i kosztów odbudowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu