Rodzina Zaleskich zainwestowała w „lotniczego Janosika”

opublikowano: 05-06-2018, 15:22
aktualizacja: 05-06-2018, 15:23

Rodzina Zaleskich, która finansowała m.in. rozwój Alior Banku, postawiła na kolejny projekt. Tym razem wsparła platformę GIVT pośredniczącą w odzyskiwaniu odszkodowań od linii lotniczych, zarządzaną przez byłego prezesa TU Europa. Helene Zaleski objęła w związku z tym stanowisko przewodniczącej rady nadzorczej w technologicznej spółce.

GIVT działa jako platforma pomagająca w uzyskiwaniu odszkodowań za opóźnione i odwołane loty. Firma działa na rynku, który według danych Eurostatu obejmuje ok. 15 mln pasażerów rocznie. W pierwszym roku od założenia firmy z jej usługi skorzystało kilkanaście tysięcy klientów. Teraz platforma ma szansę na wzrost liczby użytkowników. Pomóc w tym zamierza jej rodzina Zaleskich, która do projektu dołączyła w roli inwestora.

Wierzę, że osobiste zaangażowanie inwestycyjne panów Jacka Podoby i Jacka Komarackiego oraz ich wieloletnie doświadczenie biznesowe będą silnym atutem GIVT w drodze do dużego, międzynarodowego sukcesu – powiedziała Helene Zaleski, wspierająca projekt GIVT.
Zobacz więcej

Wierzę, że osobiste zaangażowanie inwestycyjne panów Jacka Podoby i Jacka Komarackiego oraz ich wieloletnie doświadczenie biznesowe będą silnym atutem GIVT w drodze do dużego, międzynarodowego sukcesu – powiedziała Helene Zaleski, wspierająca projekt GIVT. ARC

Postawią na rozwój zaplecza technologicznego projektu i wspólnie poszukają możliwości rozszerzenia działalności na rynkach zagranicznych.  Poza finansowaniem firma ma otrzymać także wsparcie w postaci doświadczenia biznesowego i zaangażowania Helene Zaleski, która weszła do rady nadzorczej spółki i będzie pomagać w jej zarządzaniu Jackowi Podobie, byłemu, wieloletniemu prezesowi TU Europa i Jackowi Komarackiemu, wcześniej zawodowo związanemu m.in. z T-Mobile’em. 

Jacek Podoba, obecnie prezes GIVT, zapowiedział, że zespół jest w trakcie „uruchamiania operacji w kilkunastu krajach Europy”, a pierwsze działania związane z ekspansją zagraniczną zostaną podjęte w najbliższych tygodniach. 

Działalność GIVT bazuje na analizie danych i systemie sztucznej inteligencji. Nadzór nad procesem odzyskiwania odszkodowań sprawuje natomiast GIVT Legal, kancelaria prawna powołana specjalnie w tym celu. 

- Potrafimy skutecznie analizować loty i przyczyny ich opóźnień, a także kryteria, w oparciu o które, podejmowane są decyzje o wypłacie odszkodowania. Dużą część inwestycji przeznaczamy na dalszy rozwój prac nad automatyzacją wszystkich zadań, machine learningiem i zaawansowanym big data – zaznaczył cytowany w komunikacie Jacek Komaracki, wiceprezes GIVT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu