Rogers: bankructwo Deutsche Banku załamałoby globalny system

Jim Rogers uważa, że rząd USA chce od Deutsche Banku 14 mld USD bo potrzebne mu są pieniądze. Według słynnego inwestora, ewentualne bankructwo banku załamałoby światowy system finansowy.

- Głównym powodem jest to, że rząd USA jest bardzo zadłużony. Mają gigantyczny deficyt i są zdesperowani jeśli chodzi o zdobycie pieniędzy. Próbują zdobyć je gdziekolwiek się da. Nie wyobrażam sobie, że Deutsche Bank powinien zapłacić 14 mld USD – powiedział Rogers w rosyjskim RT.com.

Zobacz więcej

Jim Rogers Bloomberg

Deutsche Bank szacował ewentualne roszczenia amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości na maksymalnie 3 mld EUR (3,4 mld USD).

- Albo Deutsche Bank zbankrutuje, co załamałoby cały światowy system finansowy, albo dojdą do jakiegoś kompromisu i niższej kwoty – uważa Rogers.

Słynny inwestor nie ma wątpliwości, że upadłość banku spowodowałaby nie tylko finansowy, ale także polityczny kryzys na olbrzymią skalę.

- Gdyby Deutsche Bank upadł byłby to koniec. W 1931 roku, kiedy jeden z największych banków w Europie upadł doprowadziło to do Wielkiego Kryzysu i ostatecznie II Wojny Światowej – ostrzegł Rogers.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, newsmax.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rogers: bankructwo Deutsche Banku załamałoby globalny system