Rok wypłat na Mazowszu

AJ
04-02-2011, 00:00

W 2011 r. do beneficjentów z regionu popłynie 1,4 mld zł. Na konkursy pieniędzy też nie zabraknie.

W 2011 r. do beneficjentów z regionu popłynie 1,4 mld zł. Na konkursy pieniędzy też nie zabraknie.

Choć województwo mazowieckie długo rozpędzało się z wydawaniem unijnej kasy, w ostatnich miesiącach 2010 r. region bardzo przyspieszył. Ostatecznie do końca roku rozdysponował ponad 4,2 mld zł, czyli 57,8 proc. z kwoty, jaką dostał na lata 2007-13. Beneficjentom wypłacił jednak około 2 mld zł, czyli 22 proc. z ponad 7 mld zł, które ma do podziału. Władze województwa zapewniają, że w 2011 r. utrzyma tempo z ostatnich miesięcy i znacznie powiększy te kwoty.

— Do końca 2011 r. planujemy podpisać umowy opiewające na 2,1 mld zł i wypłacić beneficjentom 1,45 mld zł wsparcia — zapowiada wicemarszałek Marcin Kierwiński.

Jeśli tak się stanie, województwo rozdysponuje w sumie 6,2 mld zł. Oznacza to, że wartość podpisanych umów dobije do 87 proc. dostępnej kwoty, a wydatki sięgną 43 proc.

Choć kasa z UE będzie przede wszystkim płynąć do tych, którzy dotacje już wywalczyli, kilka okazji do zdobycia unijnej kasy także się nadarzy. Na 6 konkursów region przeznaczy w tym roku 37,5 mln EUR. Kasa z UE popłynie m.in. na badania i ekologię.

— 5 mln EUR przeznaczymy na rozwój współpracy na linii nauka–gospodarka. W ramach działania 1.2 dofinansujemy projekty badawcze i wdrożenie ich wyników. Taka sama kwota popłynie na rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych. 6 mln EUR przeznaczymy z kolei na zakup i instalację urządzeń ograniczających emisję zanieczyszczeń do środowiska — wyjaśnia Mariusz Frankowski, dyrektor departamentu strategii i rozwoju mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rok wypłat na Mazowszu