Rok z lokatą na 2,9 proc.

opublikowano: 27-05-2015, 00:00

Oprocentowanie lokat długoterminowych nie zmienia się tak bardzo jak w przypadku lokat o krótkich terminach zapadalności.

Oprocentowanie lokat długoterminowych nie zmienia się tak bardzo jak w przypadku lokat o krótkich terminach zapadalności. Podobnie jak pod koniec kwietnia, tak i teraz najwyższe oprocentowanie — 2,9 proc. — oferuje lokata internetowa w Getin Banku (dostępna też w Getin Online i Open Online), wynika z rankingu portalu Bankier.pl.

W czołówce są też ponownie Idea Bank i Meritum Bank, a nieco na atrakcyjności stracił BIZ Bank, który miesiąc temu kusił odsetkami w wysokości 2,85 proc. na Lokacie BIZ WIBOR, a teraz daje „tylko” 2,5 proc. na Lokacie BIZ Spinającej. Zdeponowanie 10 tys. zł na 12 miesięcy w którymś z banków z czołówki rankingu przyniesie 200-235 zł odsetek netto (a więc już po opodatkowaniu).

W zestawieniu uwzględniono tylko te lokaty, których założenie nie wiąże się z koniecznością spełnienia dodatkowych warunków przez klienta (np. otwarcie konta lub posiadania karty). Jeśli poluzować wymagania,to w BOŚ Banku można liczyć na bonus w wysokości 0,5 pkt. proc. (a więc w sumie na 3 proc.) — trzeba jednak mieć konto osobiste w banku, utrzymywać na nim średniomiesięczne saldo w wysokości co najmniej 10 proc. wartości lokaty oraz w każdym z miesięcy trwania lokaty dokonać transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rok z lokatą na 2,9 proc.