Rokita: chcemy zapytać prezydenta o możliwość rozwiązania parlamentu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-01-2006, 13:31

Chcemy zapytać prezydenta czy 30 stycznia możliwe jest rozwiązanie parlamentu - powiedział w poniedziałek wiceszef PO Jan Rokita na konferencji prasowej w Sejmie.

Chcemy zapytać prezydenta czy 30 stycznia możliwe jest rozwiązanie parlamentu - powiedział w poniedziałek wiceszef PO Jan Rokita na konferencji prasowej w Sejmie.

    Jak podkreślił Rokita, jeśli odpowiedź brzmi: tak, to prezydent powinien podzielić się tą wiedzą. "Ta wiedza należy się parlamentowi, przywódcom politycznym i opinii publicznej" - dodał.

    Zaznaczył, że PO jest zaniepokojona tłumaczeniami Kancelarii Prezydenta co do terminu i możliwości rozwiązania parlamentu.

    Prezydent Lech Kaczyński odwołał zaplanowane na godz. 12 w poniedziałek spotkanie z liderami PO i zaproponował rozmowę we wtorek. Liderzy PO poinformowali, że udadzą się na to spotkanie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane