Rokita o propozycji PiS: zaczyna się kolejna batalia wyborcza o Polskę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-03-2006, 14:41

Według Jana Rokity (PO), zapowiedź złożenia przez PiS wniosku o samorozwiązanie Sejmu oznacza, że zaczyna się "kolejna batalia wyborcza o Polskę", a Platforma znów jest w fazie przygotowań do walki o władzę.

Według Jana Rokity (PO), zapowiedź złożenia przez PiS wniosku o samorozwiązanie Sejmu oznacza, że zaczyna się "kolejna batalia wyborcza o Polskę", a Platforma znów jest w fazie przygotowań do walki o władzę.

    "Wbrew oczekiwaniom sprzed paru miesięcy żyjemy w kolejnej wielkiej batalii wyborczej o Polskę. I rozwiązaniem tego kryzysu będzie tak czy owak nieuchronna perspektywa wyborcza" - powiedział Rokita w niedzielę uczestnikom regionalnego zjazdu PO w Krakowie.

    Jak podkreślił, oznacza to, że PO znów jest w fazie przygotowań do wyborów parlamentarnych i walki o władzę.

    "W związku z tym musimy działać tak, jak się działa nie w warunkach czasów spokojnych, tylko musimy działać w taki sposób, który jest właściwy czasowi walki. Takie są reguły polityki" - oświadczył. Dodał, że bardzo prawdopodobne, że walka o władzę będzie dla PO "zwycięska".

    Według niego nowa sytuacja oznacza też "większą wartość lojalności, konsolidacji".

    Jak podkreślił, "w Krakowie elementem tej sytuacji starcia publicznego będzie walka o prezydenta Krakowa".

    Pytany przez dziennikarzy o komentarz do zapowiedzi prezesa PiS złożenia wniosku o samorozwiązanie Sejmu, powiedział: "Staram się zachować powagę i nie odnosić się publicznie do żartów".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane