Rokita: PO i PiS mają odmienne wizje Polski

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-09-2005, 09:43

Polska Platformy Obywatelskiej, to Polska niskich podatków, małej administracji, a Polska Prawa i Sprawiedliwości, to Polska wysokich podatków, rozbudowanej administracji i mechanizmów kontrolnych - uważa Jan Rokita, kandydat PO na premiera w przyszłym rządzie.

Polska Platformy Obywatelskiej, to Polska niskich podatków, małej administracji, a Polska Prawa i Sprawiedliwości, to Polska wysokich podatków, rozbudowanej administracji i mechanizmów kontrolnych - uważa Jan Rokita, kandydat PO na premiera w przyszłym rządzie.

Ponadto według Rokity, który w środę był gościem radia Zet, rząd PiS byłby rządem wysokiego bezrobocia.

Kwestia polityki zagranicznej nie powinna być - według Rokity - kwestią sporną obu partii. Podkreślił, że "PO ma większe wyczucie konieczności dobrych stosunków z sąsiadami, ale obie partie łączy to, iż uważamy, że polityka poklepywania po ramionach, bez rozwiązywania problemów jest zła".

"W dobrej polityce zagranicznej trzeba otwarcie stawiać polskie interesy i otwarcie rozwiązywać problemy" - dodał.

Pytany o kandydatów na ministrów w przyszłym rządzie powiedział, że jest przeciwny wypowiadaniu się zawczasu polityków na temat ich funkcji w przyszłym rządzie.

"Jestem kandydatem PO na premiera od trzech lat" - podkreślił Rokita i dodał, że obywatele mają jednak prawo wiedzieć, kogo partia typuje na premiera lub prezydenta.    

Według Rokity, do premiera należy inicjatywa i to on powinien proponować nazwiska kandydatów na ministrów, spośród ludzi wybitnych, a nie kierując się partyjną przynależnością. "Nie będzie nowego +TKM+" - podkreślił.

Rokita zapowiedział, że obsada ministerstw będzie się odbywała przy "otwartej kurtynie". Dodał, że jeżeli miałby być premierem rządu, nie zgłosi kandydatów na ministrów, bez uzgodnienia tego z Kaczyńskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane