Rokita: Powstanie "wielkiej koalicji" rządowej w Niemczech to dobra wiadomość

(Marek Druś)
opublikowano: 10-10-2005, 19:26

Kandydat PO na wicepremiera Jan Rokita uważa, że powstanie rządu w Niemczech na zasadzie "wielkiej koalicji" (CDU/CSU i SPD) to dobra wiadomość dla Polski. "Stwarza bowiem nadzieję, że powstanie rząd, który nie będzie słabym rządem, tylko silnym rządem w Niemczech, mającym zaplecze w Bundestagu" - powiedział Rokita w poniedziałek PAP.

Kandydat PO na wicepremiera Jan Rokita uważa, że powstanie rządu w Niemczech na zasadzie "wielkiej koalicji" (CDU/CSU i SPD) to dobra wiadomość dla Polski. "Stwarza bowiem nadzieję, że powstanie rząd, który nie będzie słabym rządem, tylko silnym rządem w Niemczech, mającym zaplecze w Bundestagu" - powiedział Rokita w poniedziałek PAP.

Silny rząd w Niemczech jest - zdaniem polityka PO - "potrzebny Polsce do tego, aby móc z Niemcami wyjaśnić podstawowe problemy we wzajemnych stosunkach".

A także po to - podkreślił Rokita - aby niemiecka gospodarka została pchnięta do przodu, ponieważ od tego w znacznej mierze zależy los polskiej gospodarki.

"Z mojego punktu widzenia patrząc, wielka koalicja, przy tych złych wynikach wyborów w Niemczech z jakimi mieliśmy do czynienia, jest najlepszym rozwiązaniem dla Polski, jakie było możliwe" - powiedział Rokita.

Dwa największe niemieckie stronnictwa polityczne, CDU/CSU i SPD, postanowiły rozpocząć negocjacje w celu utworzenia koalicyjnego rządu z Angelą Merkel jako kanclerzem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane