Rokita: rozmowy nad powołaniem rządu muszą być przerwane

Polska Agencja Prasowa SA
26-10-2005, 16:31

Lider PO Jan Rokita oświadczył w środę, że rozmowy z PiS nad powołaniem rządu muszą być przerwane. "W czasie pierwszej rozmowy z Kazimierzem Marcinkiewiczem uzgodniłem pierwszy punkt umowy koalicyjnej - nigdy Platforma nie będzie przegłosowywać PiS w Sejmie, i nigdy PiS nie będzie przegłosowywał Platformy w Sejmie. Jeśli któraś ze stron to spowoduje, to znaczy, że nie ma wspólnej koalicji, ani wspólnego rządu" - powiedział na środowej konferencji w Sejmie Rokita.

Lider PO Jan Rokita oświadczył w środę, że rozmowy z PiS nad powołaniem rządu muszą być przerwane. "W czasie pierwszej rozmowy z Kazimierzem Marcinkiewiczem uzgodniłem pierwszy punkt umowy koalicyjnej - nigdy Platforma nie będzie przegłosowywać PiS w Sejmie, i nigdy PiS nie będzie przegłosowywał Platformy w Sejmie. Jeśli któraś ze stron to spowoduje, to znaczy, że nie ma wspólnej koalicji, ani wspólnego rządu" - powiedział na środowej konferencji w Sejmie Rokita.

"To właśnie się stało. Tak naprawdę pierwszy punkt niezawartej jeszcze umowy koalicyjnej, ale uzgodniony przeze mnie z Marcinkiewiczem, dzisiaj został z powodów nieracjonalnych i nie do końca dla mnie zrozumiałych złamany" - dodał. "W tym momencie nie ulega wątpliwości, że rozmowy nad powołaniem rządu muszą być przerwane" - podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Rokita: rozmowy nad powołaniem rządu muszą być przerwane