Rokita: Rząd utracił moralne prawo decydowania o losach Polski

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-05-2006, 14:53

Wiceszef PO Jan Rokita zapowiedział w czwartek, że od tej pory każde swe wystąpienie sejmowe będzie rozpoczynał od przesłania, iż rząd, w którym zasiada Andrzej Lepper "utracił moralne prawo" do decydowania o losach Polski.

Wiceszef PO Jan Rokita zapowiedział w czwartek, że od tej pory każde swe wystąpienie sejmowe będzie rozpoczynał od przesłania, iż rząd, w którym zasiada Andrzej Lepper "utracił moralne prawo" do decydowania o losach Polski.

Rokita powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że ma to dla niego ogromnie ważne osobiste znaczenie.

"Rząd, w którym wicepremierem został przestępca, skazany na półtora roku więzienia za napad, pobicie i poniewieranie drugim człowiekiem, to jest rząd który stracił moralne prawo do decydowania o losach mojej ojczyzny" - brzmi przesłanie Rokity.

Rokita zapowiedział, że to zdanie będzie powtarzał tak długo, jak długo "ten przestępca, będzie w tym rządzie".  "Jest ono znakiem mojego osobistego, prywatnego sprzeciwu i niezgody na to, aby ludzie władzy poniżali, upokarzali zwykłego człowieka" - oświadczył Rokita.

Jak wyjaśnił, chodzi o to iż obecny wicepremier polskiego rządu, "napadł na Bogu ducha winnego człowieka, obnażył go, wykręcał mu ręce chłostał rózgami, polewał wodą i ogolił głowę".

W 1994 r. Andrzej Lepper został oskarżony o podżeganie do użycia siły wobec zarządcy gospodarstwa ogrodniczego w Kobylnicy Słupskiej. Zwolennicy Leppera wychłostali wtedy zarządcę i ogolili mu głowę. Sąd skazał za to lidera Samoobrony na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.

"Rząd w którym wicepremierem jest tego rodzaju człowiek, dla mnie - dla Jana Rokity - z mojego osobistego, moralnego punktu widzenia stracił moralne prawo do decydowania o losach mojej ojczyzny" - powiedział Rokita.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Rokita: Rząd utracił moralne prawo decydowania o losach Polski