Rokita: Tworzenie dobrego rządu w czasie wyborów jest trudne

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-10-2005, 12:47

Jeden z liderów Jan Rokita uważa, że próba budowania koalicji między PO i PiS w czasie kampanii prezydenckiej to bardzo trudna sprawa.

Jeden z liderów Jan Rokita uważa, że próba budowania koalicji między PO i PiS w czasie kampanii prezydenckiej to bardzo trudna sprawa.

"Zajęcie, którego się podjąłem jest straceńcze. To jest zajęcie, które ma na celu doprowadzić do tego, by w Polsce zbudować dobry rząd w warunkach, kiedy zaostrza się (...) walka wyborcza pomiędzy kandydatami na prezydenta. Może to najtrudniejsza rzecz jaką do tej pory robiłem w życiu, próbując  w czasie, kiedy dwaj kandydaci będą się bić, zmontować optymalny rząd dla Polski" - mówił na wtorkowej konferencji Rokita.

"Nie wiem - kontynuował - czy to się uda, ale wiem, że koledzy z PiS mają skłonność, by pod płaszczykiem dobrych intencji przemycić złość, wściekłość, oskarżenia wobec PO, by Tusk nie wygrał wyborów" - dodał. "To jest fundamentalna przeszkoda" - ocenił.

Rokita powiedział też, że jeśli uzgodni w rozmowie telefonicznej z Kazimierzem Marcinkiewiczem godzinę spotkania, spotka się z nim. "Z Marcinkiewiczem zanim do czegoś dojdziemy spotkamy się zapewne 20-30 razy, dzisiaj, jutro. Jeśli przez telefon uzgodnimy jakąś godzinę spotkamy się - dziś, jutro" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane