Czytasz dzięki

Rolls-Royce chce pozyskać do 2,5 mld funtów

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 21-09-2020, 06:56

Koncern Rolls-Royce Holdings chce wzmocnić swoje finanse i szuka środków na ten cel. Brytyjski producent silników lotniczych i luksusowych pojazdów zamierza zebrać do 2,5 mld GBP (3,2 mld USD), informuje Reuters.

Spółka rozważa różne scenariusze w tym związane z emisją praw do akcji, oraz sprzedaż długu i kapitału.

Jeden z silników lotniczych produkowanych przez koncern Rolls-Royce
Zobacz więcej

Jeden z silników lotniczych produkowanych przez koncern Rolls-Royce fot. Bloomberg

Do podwyższenia kapitału ma dojść w pierwszej połowie października. Według Financial Times, brytyjskie przedsiębiorstwo negocjowało z rządowymi funduszami majątkowymi, w tym z GIC z Singapuru. 

Rolls-Royce z uwagi na silne uzależnienie od branży lotniczej, która jest jedną z najmocniej dotkniętych skutkami kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa przeprowadza analizę swoich finansów i wdraża program restrukturyzacyjny. W maju firma zmuszona była zredukować już 9 tys. miejsc pracy, głównie w sektorze lotnictwa cywilnego. Z kolei w sierpniu poinformowała o planach sprzedaży części aktywów, w tym hiszpańskiego oddziału ITP Aero.

W pierwszym półroczu 2020 r. RR zużytkował 3 mld GBP ze swoich zapasów gotówkowych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane