Roman Abramowicz pozywa wydawnictwo i autorkę „Ludzi Putina”

opublikowano: 22-03-2021, 20:56

Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz wystąpił na drogę sądową wobec wydawnictwa HarperCollins oraz Catherine Belton, autorki książki „Ludzie Putina”. Chodzi o zakup przez niego Chelsea Football Club, informuje The Evening Standard.

Abramowicz twierdzi, że w książce znalazły się „fałszywe i wprowadzające w błąd twierdzenia” dotyczące zakupu przez niego angielskiego klubu piłkarskiego. Chodzi o fragment „Ludzi Putina”, w którym rosyjski miliarder Sergiej Pugaczew twierdzi, że Abramowicz kupił Chelsea FC w 2003 roku na polecenie prezydenta Rosji. 54-letni oligarcha twierdzi, że został zmuszony do wystąpienia na drogę sądową „ponieważ stało się jasne, że fałszywe zarzuty w książce zaczynają szkodzić nie tylko mojej reputacji, ale także szacunkowi do działalności Chelsea Football Club”.

- Jeśli chodzi o Chelsea Football Club, w przeciwieństwie do obrazu przedstawionego w książce, moją ambicją co do Chelsea Football Club zawsze było stworzenie światowej klasy drużyny i zapewnienie, aby klub odgrywał pozytywną rolę we wszystkich społecznościach – oświadczył Abramowicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Evening Standard.

Polecane