Romanow zwiększa zaangażowanie w Heart of Midlothian

(Marek Druś)
opublikowano: 21-10-2005, 12:03

Władimir Romanow złożył ofertę kupna nie należących jeszcze do niego akcji Heart of Midlothian, lidera szkockiej ligi piłkarskiej. Litewski biznesmen jest właścicielem 29,9 proc. kapitału klubu, którego wartość wycenił 4,42 mld GBP.

Władimir Romanow złożył ofertę kupna nie należących jeszcze do niego akcji Heart of Midlothian, lidera szkockiej ligi piłkarskiej. Litewski biznesmen jest właścicielem 29,9 proc. kapitału klubu, którego wartość wycenił 4,42 mld GBP.

Romanow, który inwestuje w szkocki klub od września 2004 roku, oferuje 35 pensów za każdą jego akcję. Daje to 11 proc. premię wobec ich ceny z czwartkowego zamknięcia sesji giełdowej.

Romanow, który służył w przeszłości na radzieckich okrętach podwodnych, a fortunę zbił na handlu pirackimi nagraniami Elvisa Presley’a, przeforsował zakup przez szkocki klub aż dziewięciu nowych piłkarzy, chce także rozbudować jego stadion. Przynosi to efekty, bo Heart prowadzi w szkockiej lidze piłkarskiej i ma szansę przełamać w tym sezonie dominację klubów z Glasgow, Celticu i Rangers, które od 1985 roku jako jedyne zdobywały tytuł Mistrza Szkocji.

SMG, szkocka spółka medialna, Bank of Scotland oraz prywatni inwestorzy zadeklarowali już sprzedaż należących do niech łacznie 25,6 proc. akcji Heart. Kupi je Ukio Bankas, bank-wehikuł inwestycyjny Romanowa.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane